istota życia

sty
05

Co daje nam w życiu prawdziwą satysfakcję? Co stanowi o wielkości naszego sukcesu?

Kiedy do końca czujemy się spełnieni?

A jeśli prawdziwa satysfakcja, spełnienie leży w miejscu, któremu tak naprawdę poświecamy około 10%naszego dziennego czasu? I to jak nam się udaje. Jednak jeśli całe nasze życie właśnie od tej cząstki zależy.

Jezus powiedział oddajcie Bogu co Boskie a cesarzowi co cesarskie.

A jeśli mówiąc to miał na myśli byśmy oddali Bogu to co narodziło się z Ducha to, co do niego należy byśmy oddali mu siebie.

A jeśli mówiąc o Marii, że ta wybrała lepszą cząstkę chciał byśmy także wybrali najlepszą cząstkę,  chciał byśmy najpierw, przed jakim kolwiek innym wyborem wybrali najlepszą cząstkę?

Byśmy nie szukali spełnienia, satysfakcji tam gdzie szukała jej Marta. W pracy, w służeniu, w służbie, w relacjach z ludźmi(tak właśnie w relacjach,bo tam szukała  Marta dlatego tak bardzo potrzebowała czuć się doceniona, czuć że inni myślą tak jak ona, mają te same pragnienia i tak postrzegają życie.)

To może oznaczać że prawdziwa satysfakcja, spełnienie leży w miejscu ukrytym, tajemnym, w głębokiej relacji z Jezusem. Czyli w realnym kochaniu Jego, w przbywaniu z Nim. W obcowaniu z oblubieńcem jak mówi nam biblia.

Podobno żona jest odbiciem męża. Jeśli więc jest radosna, spokojna, piękna to odbija miłość dawaną jej prze ukochanego.

Jeśli naprawdę wybierzemy, zakosztujemy i będziemy rozsmakowywać się w najlepszej cząstce to nasze życie będzie poprostu odbiciem oblubieńca, będzie owocami wydawanymi przez zakochaną oblubienicę.

I tak powinno być, nie będziemy wtedy zawiedzeni, że coś nam nie wychodzi, że coś nam zabrano czegoś nie dano, nie będziemy walczyć o swoje. Po co? On już zwyciężył świat i zaraził nas swoją miłością.

Zadbać, zatroszczyć się, dołożyć wszelkich starań, z całej siły, każdą myśl całe serce mieć skierowane by osiągnąć spełnienie, satysfakcję. A może podstawy tu by osiągnąć Jego i wtedy wszystko stanie się prostsze a powyższe słowa odzyskają właściwe znaczenie:)

Iza C